obr.jpg

Co je zdravé

kaese.png

Co je zdravé,

 

nevím, ale říkal mi primář mudr. Ženíšek z Vejprt po operaci žalůdku při druhé kontrole na můj dotaz co smím jíst asi toto, jez to co jíš s chutí, ne velké porce! Časem se přizpůsobíš, operoval jsem tě proto, abych odstranil vředy a ne abych tě po zbytek života mučil dietou!

Tak asi takhle, je pravda, že s přibývajícím věkem, musíme zohlednit náš zdravotní stav, vysoký tlak - tuky škodlivé co nám proudí tělem, zátěž na cévy a srdce. Také náš mozek nemá v tomto věku rád moc živočišného tuku…

Ale!!! Čteme a slyšíme různé názory,jak na živočišný tak rostlinný tuk

Myslím si, že když je všeho s mírou a jíme s chutí nemusíme se až tak omezovat.

 

Na jaře se probouzí příroda, probouzí se i náš organismus. Je na čase očistit ho po zimě, kdy jsme střádali energii a zatěžovali své tělo náročnými potravinami a látkami. Využijme období, kdy energie v přírodě nabírá na síle a dopřejme našemu organismu očistnou kůru.

 Omezíme ve stravě živočišní  bílkoviny , především červené maso a pro vysoký obsah solí také výrobky masného průmyslu, výrazně snižte příjem mléčných výrobků. Snížíte tím nároky kladené nejen na játra, které tyto bílkoviny zpracovávají, ale i ledviny, které je musí filtrovat a střevo, ve kterém určitou dobu pobývají a kde probíhají na nich další rozkladní procesy. Není ale vhodné vynechat živočišné bílkoviny úplně.Nahradíme bílým masen a rybou v jídelníčku.

Pro očistu střev Psyllium, bylinné čaje, minerální vody, ne moc, stačí dvě skleničky během dne, tím pokryjete denní dávku hořčíku a vápníku při současné konzumaci dostatku zeleniny.

Co se týká masných výrobků, párky, salámy prostě uzeniny, tak těm je dnes lepší se vyhýbat všeobecně.Maso tam chybí, aspoň to kvalitnější, je doslova přecpáno umělými barvivy a emulgátory, nevím jak vám, ale mě je záhadou čím docilují chuť.

Nu nakonec nezapomeňte zařadit do  denního plánu procházky probouzející se přírodou. Začnete tím pracovat nejen na své letošní fyzičce, ale dopřejete i vaší zimnou šedostí utlumené psychice pohlazení pohledem na sluncem zalitou jarní zeleň.

grillteller3.png
lilyvalley (51).png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one