obr.jpg

naši hafíci

Psi, našinci chlupatí…nevychovaní, rozmazlený

 

 

Psi mě provázeli po celé moje dětství, první byla Zorina, jaká rasa nevím, byla rezavá s bílou náprsenkou, vypoulenýma očima, střední velikosti.Velice nás milovala, byla poslušná a hlavně dost inteligentní. Každou sobotu mi chodila k ZŠ naproti padla půl dvanáctá a ona tam čekala. Teta Anny s Pepou (bratranec mého otce)  bydleli nad šachtou Evženka v osadě zvaná Drůbežárna, od školy tak 3 km. Když jsme byli se Zorkou poblíž domova, vyběhla napřed aby tetě zvěstovala, že má chystat oběd k ohřátí.Loupala mi buráky, vylízala talíř, v době dospívání jsem se stala nenormálně štítivou, pes ani do postele ke mně nesmí.Pak zdědili i s koupí domku v Pařidlech i fenku německého ovčáka, byla ostrá ale opět milovala nás, jen tu Zorinku ne, párkrát ji zle pokousala, poslední útok Zorina nepřežila,oplakávali jsme ji hodně dlouho.

 

V dospělosti jsem si pořídila pudlíky, viz srst a nějaká moje alegie. První byl Filip, rošťák, pak Kevuška hodný, docela i poslušný dožil se v roce 2011 v srpnu 18 let, bohužel ho postihla mrtvice a lékař na veterině mu pomohl injekcí přejít na druhý břeh.Současně s Evuškou poslední tři roky k nám přibyl Mates, rošťák, neposlušný, štěkavý, kousavý, nerad se stříhá, nerad koupe a nejvíc rád neposlouchá. Bez psů by to ale nebyl život, pes miluje, pes je věrný.

Se psem v rodině máte jistotu, že vás někdo při návratu domů uvítá.

My a našinci, Kevuša dole, Mates se chová v náručí vnučky.

P1000593.JPG

Kevuška a Mates, ač za domem přesto na vodítku. Všimněte si Matěje jak je napružený, někdo jde, bez vodítka to nešlo.

P1000864.JPG

A tohle je nejmladší přírůstek, ml. Dcera si pořídila Yorka, jmen má více, Draco původní, říká se mu také Malfoy a já většinou Priraňo. Slyší na všechny jména. Mimochodem hafíci mají nejraději asi mě, podstrkuji jim totiž mlsky, fakt je, že mě také poslechnou.

SDC13096.JPG
lilyvalley (51).png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one