obr.jpg

Nezdravé doplňky

kTs_couleur_café27.png

Light    

 

 

Co si nalhávat, light označené výrobky jsou dnes jsou favoritem. V light  výrobcích si můžeme koupit potraviny od jogurtů, nápojů až po salámy. Light potravinové výrobky jsou IN, protože je in být štíhlá a žít zdravým životním stylem. Ale pravda bude asi jinde, že po budeme o pár kil kilo lehčí a fit?

Light produkty prochází chemickou úpravou, při které ztrácejí i zdraví prospěšné složky, takže jejich výživová hodnota je minimální. Zpravidla v light výrobcích najdeme i celou řadu nežádoucích „éček".

Light produkty mívají často vysoký glykemický index, a tak po jejich konzumaci stejně za nedlouho dostaneš hlad a zaženeš ho dalším jídlem. Mezi odborníky existuje i názor, že na vzrůstající obezitu posledních let má vliv i rozmach light výrobků.

Ten kdo nemá Diabetes by neměl nahradit cukry Diabetickými sladily, prostě méně sladit nebo použít rostlinku Stenii, tu si nakonec můžeme vypěstovat sami, jak doma tak i na zahrádce. Na seznamu najdeš k jejímu pěstování více návodů.

Kuřáci, Light cigarety, to je to samé, k tabáku se ještě přidá chemie.

 

 

Potravinové doplňky…

 

Kupovat na internetu potravinové doplňky na hubnutí, erekci či zaručeně posilující, tak to by jsme neměli. Potravinové doplňky, nemají nahrazovat přísun vitamínů, živin a energie z „nějakých tablet či prášků" ale běžnou a pestrou  stravou.

I o Potravinových doplňcích je lépe se poradit s lékařem, tady bych asi bych v tomto případě nedoporučovala lékárníky, viz rabat z prodeje.

 

Záleží ale na každém z nás, jak se zařídíme, zda kupovat, či nekupovat. Dobrý je například extrakt z Aloe koupený v lékárně, tam by jsme měli mít jistotu, že je to pravý extrakt. Po závažných onemocněních je velmi spolehlivý Wobenzym, bohužel pro spousty z nás cenově nedostupný.

Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je Wobenzym 800 možno použít u těchto stavů, lymfedémy, záněty povrchových žil, revmatoidní artritida, roztroušená skleroza, chronické a recidivující záněty, po operacích, chemoterapii, častých angínách atp. Opět tady platí pravidlo, poradit se s praktickým či ošetřujícím lékařem.

Brala jsem ho několik let, VZP proplácela. Dnes snad jen při zhoubných nádorech ale to nevím určitě. Proč jsem přidala do nezdravých potravinových doplňků i tyto, ne všechny jsou ty co nám nepomůžou.

ov1 (1).png
lilyvalley (51).png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one