obr.jpg

Počasí

smu.png

Bude pršet a cítíte to v kostech. Mění se tlak a vám se točí hlava. Patrně budete meteosenzitivní! Citlivostí na prudké změny počasí totiž trpí vysoké procento lidí.

 

Lidské tělo, které je nedílnou součástí přírody, přirozeně reaguje na výkyvy teplot, tlaku, na vítr, vlhko nebo naopak na sucho. Organismus v mladém věku, kdy je plný síly, se snadno s těmito přírodními vlivy vyrovná. Ve vyšším věku přibývá chorob a imunita se snižuje. Organismus se nestačí s prudkými výkyvy počasí vyrovnat a reaguje zhoršením zdravotního stavu.O tom by se dal psát román, každý z nás dříve narozených  má zdravotní problémy.

Deprese, bohužel dnes jimi trpí čím dál mladší ročníky.Úzkost se zhoršuje paradoxně v době,kdy je nejvíce klidu, nezaměstnanost a člověk má čas se svými úzkostnými stavy zabývat.Zpravidla se častěji vyskytují v zimě, při dlouhotrvajícím období bez slunečního svitu  a při dlouhotrvajícím dešti.Při úzkosti se dostavuje nervozita,neklid,podrážděnost,nespavost.Je dobré při přetvájících potížích  zajít k lékař,který vám předepíše antidepresiva, která vám zvýší hladinu Serotinu, je to látka kterou mozek potřebuje k navození klidu a spokojenosti a pocitu štěstí.Nechcete-li k lékaři, je dobré zvýšit Serotin potravinami - jezte stravu bohatou na bílkoviny zakysané mléčné výrobky, sýry a čerstvé potraviny s vysokým obsahem vitamínu C a hořčíku např. banány, při potížích vynechejte tučné výrobky, červené maso. Sacharidy lépe ve formě cereálií.

I sluneční záření má vliv na syntézu Serotinu,proto jsme v zimě více podráždění, chybí nám slunce, řešit lze intenzivním osvětlením zejména po ránu.


Snad k nám jaro brzo přijde a my zas budeme veseljší.

rves.png
lilyvalley (51).png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one