obr.jpg

roz

rrrr.png

Jak se žije s roztroušenou sklerózou?

 

Mám RS od svých cca 20 let. Dlouho jsem příznaky obcházela jak se dalo. Bylo to víceméně se nesmíření s touto diagnózou. Lidé se na mne dívali jako na dementní ženu, nebo alkoholičku. Mluva, zakopávání, pády na chodník atp.Dost často byl jejich dotaz „Rozumíte mi co Vám říkám" vysvětlovat neustále, že nejsem dement ale jen špatně mluvím mě již nebavilo. Po pár letech přišlo smíření a dnes Rozinku beru jako nepříjemnou součást svého života, i na tu bolest jsem si zvykla. Bohužel jen ne na období mezi říjnem a dubnem, jeden je odstavený ze společenského života.

Možnost hraní na PC, budovat si stránky, psát si s přáteli z webových stránek, mě vrátili částečně do života a dění kolem nás. Mírně pomůže mozkovým závitům, osvěží paměť

a nedovolí člověku se nudit.

A tak tu jsem mezi Vámi človíčci a mám vás ráda, lidi nejsou špatní, jen někteří jsou bohužel nemocní, jiní mají existenční potíže, deprese a to zrovna nevyvolává úsměv a dobrou náladu.


*************

Přestože je dnešní medicína na dost vysoké úrovni, a v lékárnách máme vedle léků na výběr i mnoho podpůrných přípravků, existují stále nemoci, které jsou pro nás „strašákem dnešní doby". Mezi tato onemocnění patří i sklerosis multiplex, neboli roztroušená skleróza. Jak se s ní žije? . Roztroušená skleróza postihuje lidi v mladém nebo ve středním věku a doposud na tuto nemoc neexistuje lék, který by ji byl schopen zcela zastavit.

 

Příčina není známa

Roztroušená skleróza je onemocnění centrálního nervového systému (CNS), který je tvořen nervovými tkáněmi mozku a míchy. Její příčina není známa, takže jí nelze předcházet. Propuká nejčastěji mezi 20. a 40. rokem života. Roztroušená skleróza (RS) není smrtelná v obecně chápaném slova smyslu a počet pacientů, kteří na ni v posledních stadiích zemřeli, se neustále snižuje.

  (zdroj seznam.cz)

Procházky si musí člověk bedlivě rozvrhnout, né všude jsou lavičky k odpočinku.Mechanický vozík placený pojišťovnou, lze používat jen  doma.Venku to drncá páteř a klouby jsou značně cítit, člověk si všechny obratle snadno spočítá.
267.png
lilyvalley (51).png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one